Czy warto kupować używane mieszkanie?

Zakup mieszkanie na rynku wtórnym pozwala na dokonanie zakupu w niższych cenach. Jednak przy kupowaniu mieszkania na rynku wtórnym trzeba brać pod uwagę, że taki zakup może mieć swoje plusy oraz minusy.
Mieszkanie realizowane z wykorzystaniem nowych technologii czy też zgodnie z najnowszymi trendami w architekturze może być po pierwsze znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu a po drugie zapewnić znacznie mniejsze koszty związane z użytkowaniem mieszkania.

Zanim kupi się używane mieszkanie warto jest zastanowić się czy jest to mieszkanie kupowane na wiele lat użytkowania, czy też mieszkanie kupujemy jedynie na kilka lat użytkowania. W tym drugim przypadku nie trzeba się martwić tym, że kupujemy mieszkanie w ramach starego budownictwa, które w dłuższym okresie czasu będzie generowało większe koszty związane z remontami czy też większe koszty użytkowania mieszkania. Jeśli mieszkanie ma służyć przez kilkadziesiąt lat wówczas bardzo ważne jest, by wybierać mieszkania realizowane w ramach nieco nowszego budownictwa.
Na rynku wtórnym nieco trudniej jest również skorzystać z różnego rodzaju dotacji rządowych kierowanych do młodych osób chcących dokonać zakupu mieszkania za kredyt. Uzyskanie kredytu na zakup mieszkania na rynku wtórnym również może nieść ze sobą pewne trudności, gdyż banki zawsze mniej chętnie finansują takie inwestycje, które szybko tracą na swojej wartości. Jednak w sytuacji, gdy ważne jest uzyskanie dużo niższej ceny za zakup mieszkania wówczas zakup używanego mieszkania bywa często jedynym rozwiązaniem.

Comments are closed.

 • Budownictwo na miarę rozwoju

  48 lat ago
  Nowoczesne technologie staja się doskonałym rozwiązaniem na zmiany z jakimi każdy z nas w obecnym świecie ma do czynienia, zmieniamy się my zmieniają się także nasze wymagania czy oczekiwania. Materiały budowlane, pewne działania czy możliwości sprawiają że decydując…
 • Duży wybór drzwi wewnętrznych

  48 lat ago
  Jak nie trudno się domyślić, drzwi wewnętrzne stanowią jeden z podstawowych elementów wykończenia wnętrz. Na chwilę obecną wybór jest bardzo duży.
Advertisement
 • Kryzys, a zakup mieszkania

  48 lat ago
  Nowoczesny świat niestety okazuje się być dość trudnym sprawdzianem dla rynku nieruchomości, zmieniamy się my, zmieniają się nasze upodobania czy kryteria jakimi kierujemy się kiedy chodzi nam o zakup mieszkania. Niestety problemy na szczeblach państwowych sprawiły że i my znacznie mocniej odczuwamy trudności jakie przynosi kryzys gospodarczy, nasz rynek zaczyna w bardzo bolesny sposób dostrzegać
 • Trudne zadania budownictwa wodnego

  48 lat ago
  Budownictwo to nie tylko tak dobrze nam znane budownictwo lądowe. Składa się na nie także budownictwo wodne które tworzy bardzo ważne projekty. Co najważniejsze zadaniem budownictwa wodnego jest tworzenie budowli wodnych takich jak tamy, zapory, jazy, kanały, śluzy czy wały przeciwpowodziowe. Wiele z projektów ma na celu ochronę wielu miast przed zalaniem. Chodzi tu oczywiście
 • Zakup mieszkania przez agencje

  48 lat ago
  Nowoczesny świat staje się miejscem w którym powstające firmy z wielkim trudem i zapałem przebijają się przez świat konkurencji, koniecznością staje się dość istotny czynnik jakim jest zdobywanie i pozyskiwanie klientów. Agencje nieruchomości znacznie łatwiej radzą sobie w nowoczesnym świecie, mieszkania, domy, grunty od wielu lat stają się najlepszymi z poczynionych inwestycji przez nasze społeczeństwo.
Tagi