Archive for May, 2013

Propozycje biur nieruchomości

biur nieruchomościFirm zajmujących się sprzedażą nieruchomości jest wiele. Jedne specjalizują się w sprzedaży i wynajmie domów i mieszkań inne z kolei sprzedażą działek i gruntów. Konkurencja jak w przypadku wszystkich innych dziedzin życia jest duża, jednak do przetrwania na tym runku konieczna jest duża oferta i wysoka jakość swoich usług. Jeżeli biura nieruchomości nie będą widoczne to też i nikt nie skorzysta z ich usług. Zasada jest prosta i wszystkim znana. Nie musimy wydawać wielkich pieniędzy na reklamę. Wystarczy abyśmy byli widoczni i istnieli w świadomości lokalnych mieszkańców. Są przecież biura które mają swoje siedziby w centrach miast. Myśląc o wynajęciu mieszkania lub kupnie domu bardzo często udajemy się właśnie do nich, ponieważ o istnieniu tych niewielkich biur nic nie wiemy. Często decydujemy się na szykanie interesujących nas ofert przez Internet. Oczywiście jest to dobre rozwiązanie jednak nigdy nie mamy pewności jak dokładnie prezentuje się dana oferta w rzeczywistości. Biura nieruchomości posiadają zdjęcia i dokładne opisy pozwalające ocenić konkretna propozycję.

Szybkość i prostota

Techniki i materiały wykorzystywane przez firmy budowlane znacznie się różnią od tego z czym mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu. Bardzo często stosuje się gotowe prefabrykaty. Elementy metalowe łączy się ze sobą w kilkunastu miejscach i w ciągu kilkunastu miesięcy powstają wielkie hale produkcyjne. Wszystko idzie w kierunku szybszego i sprawniejszego budowania. Liczą się niewielkie koszty i osiąganie jak największych zysków. Dlatego też budownictwo przemysłowe jest tak rozwinięte aby w jak najkrótszym czasie wybudować jak najwięcej. Najpierw zaczyna się od wykupienia gruntów a później przechodzi się do szybkiej budowy. Im szybciej zostanie ona zakończona tym szybciej rozpocznie się produkcja i liczenie pierwszych zysków. Nie ma co się oszukiwać, wszystko prowadzi do tego aby jak najsprawniej przeprowadzić wszystkie działania. Na plac budowy bardzo często wchodzi kilkanaście ekip które odpowiedzialne są za różne rzeczy. Stworzenie warunków do pracy jest bardzo ważne. Wykorzystanie kilkunastu kontenerów pracowniczych pozwoli na przebywanie ba budowie stale wszystkim ekipom.

Brak pomocy ze strony państwa

Budownictwo jeszcze nie tak dawno miało się bardzo dobrze. Firmy związane z budownictwem miały się bardzo dobrze. Materiałów momentami brakowało a wszystko powstawało bardzo szybko. Było zapotrzebowanie to i firmy budowlane znacznie więcej budowały. Sytuacja z czasem się zmieniła. Co prawda budynków mieszkalnych jak i mieszkań jest pod dostatek. Z szacunków wynika, ze na właścicieli czeka już ponad trzydzieści tysięcy mieszkań. No właśnie, dlaczego tak dużo. Problem polega na tym, że osób które stać na zakup mieszkań jest obecnie nie wiele. Rosnące koszty kredytów, trudności z ich otrzymaniem oraz trudna sytuacja z pracą to kwestie które dotyczą większości z nas. Nie jesteśmy społeczeństwem bogatym a ceny mieszkań mamy ściągnięte wprost z zachodniej europy. Wydawać by się mogło że taki stan rzeczy nas nigdy nie spotka jednak wizja pozostania na garnuszku u rodziców przedłuża się o kilkanaście lat. Na nic zdają się nasze chęci skoro nie możemy otrzymać pomocy nawet od państwa. Projekty pomocy młodym osoba w spłacaniu kredytów zostały zaniechane.

Ciężka sytuacja branży budowlanej

Za pewnie wiedzą o tym wszyscy. Od kilkunastu lat mamy w Polsce wojsko zawodowe. Został zlikwidowany pobór do wojska przez co wiele budynków które jest mieniem wojskowym stało się nieprzydatnych. Ministerstwo Obrony Narodowej doszło do wniosku, żeby pozbyć się niepotrzebnych kosztów konieczna jest sprzedaż wszystkich nieużywanych budynków i ziemi. Jest to gratka dla deweloperów którzy wprowadza niewielkie zmiany w budynkach i zaczną sprzedawać mieszkania. Ceny są na tyle korzystne że chętnych nie brakuje. Niestety w ostatnim czasie zmieniła się trochę sytuacja która nie sprzyja osobą zainteresowanym zakupem mieszkania jak i ich sprzedażą. Warunki są niekorzystne od kilkunastu miesięcy i trudno stwierdzić kiedy się poprawią. Wszystko spowodowane jest kryzysem gospodarczym więc kluczowe jest to, jakie zmiany wprowadzi rząd aby zapobiec zwiększającej się recesji. Jeżeli działania będą nie wystarczające to możemy powiedzieć że sytuacja nie zmieni się przez kilkanaście miesięcy a może i lat.

 • Zakup nieruchomości, od czego zacząć

  48 years ago
  Nasz rynek znacznie się zmienia, nowoczesność staje wielkie możliwości do wykorzystania ciekawych rozwiązań pojawiających się na naszych rynkach. Nieruchomości stają się bardzo poszukiwanym towarem, ze względu zarówno na możliwość zamieszkania w nich, jak i sprzedaży co często równoznaczne…
 • Nieruchomości zagraniczne

  48 years ago
  Od kilkunastu lat mamy wielkie możliwości. Od czasu wejścia do Unii Europejskiej możemy podróżować po krajach zachodniej europy bez paszportów oraz w nich pracować. Co najciekawsze rośnie ilość osób które decydują się na zakup nieruchomości za granica naszego…
Advertisement
 • Nowoczesne rynki nieruchomościowe

  48 years ago
  Dzisiejszy świat pokazuje nam jak wielki krok naprzód został wykonany w naszym społeczeństwie, znacznie chętniej i częściej korzystamy z możliwości jakie dane nam nowoczesny rynek. Nie od dziś wiadomo że inwestowanie w rynek nieruchomości staje się idealną lokatą na przyszłość. Jednak kiedy mamy świadomość że mieszkanie będzie stało bez użyteczne warto zastanowić się nad możliwością
 • Do czego przywiązywać wagę podczas budowy domu

  48 years ago
  Obecnie stosowane w budownictwie materiały i prawa znacznie różnią się od tych , które powszechne były w przeszłości. Współczesny dom to nie ogromny budynek z betonu oraz kamienia, a lekki szkielet z systemami oszczędzającymi energię cieplną oraz prąd. Czasami koszt budowy nowoczesnego domu energooszczędnego jest sporo wyższy od klasycznego. W takich sytuacjach nie należy oszczędzać.
 • Kłopoty ludzi młodych i deweloperów

  48 years ago
  Zdobycie funduszy na wymarzona przez nas nieruchomość nie jest zadaniem łatwym. Niestety banki podwyższyły kryteria które pozwalają nam na zdobycie kredytu. Grono osób które mogą go dostać stało się znacznie węższe co przyczyniło się także do kłopotów wielu deweloperów. Budownictwo jeszcze nie tak dawno przezywało swój złoty okres. Powstawały nowe osiedla, budowało się wiele domów.